Sok tłoczony na zimno co to znaczy?
Sok tłoczony na zimno co to znaczy?

Zastanawiasz się: czy soki owocowe są zdrowe? Oczywiście, że są! Dostarczają Twojemu organizmowi wielu potrzebnych składników odżywczych. Dzięki temu mogą stanowić jedną z 5 porcji owoców lub warzyw. Dodatkowo są nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Powiemy Ci, jak często można pić soki oraz jakie wybierać, by przyjąć odpowiednią dawkę witamin. Odpowiemy także na pytanie: sok tłoczony co to znaczy?

Sok tłoczony na zimno – co to znaczy?

Wiele soków dostępnych na półkach sklepowych jest tworzonych sztucznie. Nawet te posiadające informacje o braku konserwantów mogą mieć niewiele wspólnego z naturalnością. W takim przypadku warto poszukać alternatywy. Są nią soki tłoczone na zimno. Ich wytwarzanie zajmuje więcej czasu, ale dzięki temu zachowane są wszystkie istotne składniki odżywcze znajdujące się w świeżym owocu. Dodatkowo są bardzo smaczne.

Sok tłoczony na zimno co to zatem znaczy? Przede wszystkim to napój, którego jedynym składnikiem są owoce. Nie posiada wody, cukrów, ani konserwantów. Jego produkcja polega na wyciskaniu owoców na prasie przekładkowej. Następnie poddawane są one procesowi pasteryzacji, który konserwuje, a jednocześnie zachowuje wartości odżywcze. Sprawia także, że data ważności soku może wynosić nawet 12 miesięcy. Jeśli więc Twój napój tłoczony na zimno jest mętny i posiada osad na dnie butelki – nie musisz się obawiać, że się zepsuł, to naturalny proces.

Jakie zalety mają soki tłoczone na zimno?

Zalet soków tłoczonych na zimno jest wiele. Wśród nich najważniejsze to:

  • dostarczanie cennych składników odżywczych – dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji można zachować większość składników odżywczych zawartych w owocach. Soki są więc bogate w witaminy (zwłaszcza te z grupy C i B) i minerały. Dodatkowo mogą zastąpić jedną z pięciu porcji owoców i warzyw, zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia,
  • łatwe przyswajanie – mimo że świeże owoce do domu posiadają więcej składników odżywczych, to te w sokach są lepiej przyjmowane. Już nawet po 15 minutach organizm zaczyna korzystać z dostarczonych mu produktów,
  • wzmocnienie układu odpornościowego – jest to niezwykle istotne zwłaszcza jesienią i zimą, gdy potrzebujesz dodatkowego wsparcia. Więc, gdy czujesz się osłabiony/na sięgnij po sok tłoczony na zimno,
  • zdrowa przekąska pod ręką – zamiast niezdrowych produktów warto sięgnąć po sok tłoczony na zimno. To świetna recepta na podjadanie. Dodatkowo są one niewielkie, więc zabierzesz je ze sobą do szkoły, pracy lub na spacer.

Czy soki tłoczone na zimno są zdrowe?

Czy soki owocowe są zdrowe? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista. Posiadają one w sobie wiele składników odżywczych. Mimo to mogą także negatywnie wpływać na zdrowie. Soki posiadają naturalne cukry i mniej błonnika niż owoce. Dostarczają więc dużo kalorii, a jednocześnie nie sycą. Czy zatem soki owocowe tuczą? W nadmiarze na pewno tak, przez co mogą zwiększać zatem ryzyko otyłości, cukrzycy i chorób krążenia. Dlatego polecane jest picie tylko jednej szklanki dziennie.

A soki tłoczone czy są zdrowe? Dzięki temu, że bliżej im do owoców mają mniej cukrów. Nie są też do nich dodawane substancje konserwujące, co sprawia, że są w 100% naturalne. Są zatem zdrowsze, warto więc pić soki tłoczone na zimno!

Jak często pić soki?

Jak często można pić soki owocowe? Zaleca się, by spożywać codziennie jedną szklankę tego napoju. Dzięki temu zapewnisz swojemu organizmowi wiele cennych składników odżywczych. Pamiętaj jednak, by nadal często jeść świeże owoce. W naszym sklepie owoce online znajdziesz wiele produktów, które uzupełnią Twoją dietę w niezbędne witaminy i minerały.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery
Sklep internetowy Shoper Premium