Sok tłoczony NFC - co to znaczy?
Sok tłoczony na zimno co to znaczy?

Naturalne napoje zyskują na coraz większej popularności, jednak czy wszystkie soki owocowe są zdrowe? Ze względu na szeroką dostępność na rynku, wielu producentów oferuje soki tłoczone, które są źródłem niezbędnych witamin. Musisz jednak wiedzieć, że nie każdy produkt jest sobie równy i stosunkowo niewiele firm oferuje wysoką jakość. Często dochodzi do sytuacji, w której sok tłoczony i to, co to znaczy nie idą ze sobą w parze. Na co musisz zwrócić uwagę, jeśli zależy Ci na kupnie naturalnego nektaru?

Sok tłoczony – co to znaczy tak naprawdę?

Co to tak właściwie znaczy sok tłoczony? Tego typu napój składa się w 100% z dojrzałych i świeżych owoców. W butelce lub kartonie z sokiem nie znajdziesz dodatków w postaci cukru, wody czy niezdrowych konserwantów. Jak to możliwe? Dzięki odpowiedniej obróbce owoców z wykorzystaniem m. in. prasy taśmowej. Zastosowanie tej metody pozwala cieszyć się świeżo wyciskanym sokiem, który zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały.

Niestety świadomość wśród konsumentów, co do pochodzenia soków jest niewielka. Zmienia się ona co prawda z biegiem lat, gdy coraz więcej osób zadane pytanie, czy soki tłoczone są zdrowe. Są, jeśli mówimy o prawidłowej obróbce owoców pochodzących z certyfikowanych sadów.

Jakie zalety mają soki tłoczone?

Wiesz już, że to, czy soki owocowe są zdrowe, zależy od metody przygotowania i użycia naturalnych składników. Możesz się jednak zastanawiać, dlaczego soki tłoczone są zdrowe? Przede wszystkim ze względu na zachowanie wartości odżywczych w procesie tłoczenia. Mowa oczywiście o witaminach, które dzięki podaniu w płynnej formie są łatwiej przyswajalne. Organizm ludzki lepiej przyjmuje witaminy i minerały w postaci soku niż surowych owoców.

Naturalne soki tłoczone na zimno to przede wszystkim:

  • szybka przekąska,
  • zdrowy i syty produkt,
  • niepowtarzalny smak,
  • niezbędne składniki odżywcze,
  • szybka przyswajalność witamin.

Czy soki owocowe są zdrowe?

Wyjaśniliśmy już to, czy soki tłoczone są zdrowe, jednak tylko połowicznie. Moc naturalnych składników i witamin w nich zawartych jest ważna, ale równie istotny jest wybór konkretnego producenta. Nie każdy napój tłoczony na zimno jest sobie równy, ze względu na miejsce poboru owoców i ich składowanie. Dlatego decydując się na owoce online, zwróć uwagę na renomę firmy i czy zapewnia ona ekologiczne pochodzenie każdego produktu.

Innym często zadawanym pytaniem jest to, czy soki owocowe tuczą? Jeśli zależy Ci na utrzymaniu linii lub nawet poprawie sylwetki to warto regularnie pić soki tłoczone na zimno. Nie bez powodu owoce są najczęściej wybieranym cukrem przez sportowców. Soki owocowe dostarczają energię, a także niwelują chęć sięgnięcia po niezdrową przekąskę.

Jak często pić sok tłoczony?

Na to, czy soki owocowe są zdrowe, wpływa także częstotliwość ich spożywania. Jak dobrze wiesz, nie należy przesadzać nawet z naturalnymi produktami. W owocach występują naturalne cukry, co nie zmienia faktu, że ich nadmiar może negatywnie odbić się na kondycję organizmu i wagę. Jak często można pić soki owocowe? Spożywanie większej ilości napoju tłoczonego na zimno zaleca się osobom aktywnym fizycznie. W innym wypadku optymalną dawką jest szklanka dziennie, co odpowiada jednej butelce soku tłoczonego na zimno.

Pamiętaj, że naturalne nektary są dobrym sposobem na uzupełnienie witamin i minerałów, jednak nie powinny one wypierać z diety surowych owoców i warzyw. Dlatego, kiedy będziesz zamawiać naturalne soki ze sklepu internetowego, zaopatrz się także w owoce do domu.

Co oznacza skrót NFC?

NFC (Not From Concentrate) czyli soki nie z koncentratu, to kategoria soków tłoczonych bez dodatku wody. Warto sprawdzić czy sok zawiera jakiekolwiek dodatki. Najlepsze soki zawierają tylko sok. Dużo soków zawiera dodatkowo kwas askorbinowy (witaminę C). Jest ona bezpiecznym konserwantem, ale świadczyć może o wykorzystywaniu w procesie produkcji owoców przemysłowych, najgorszej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery
Sklep internetowy Shoper.pl